kurylski bobtail
Kurylski bobtail Djuszes*Pl
Kurylski bobtail Djuszes*Pl
O nasO rasieKocuryKotkiKociętaKontaktLinks

Mamy kocięta! / We have kittens!


Witam.
Zwierzęta były obecne od zawsze w moim życiu. Odkąd pamiętam zawsze mnie fascynowały. I to one zdeterminowały moje życie. To dzięki zamiłowaniu do zwierząt wybrałem i ukończyłem Wydział Hodowli i Biologi Zwierząt o specjalności: hodowla zwierząt na AR w Poznaniu. Od kilkunastu lat jestem członkiem Związku Kynologicznego w Polsce i prowadzę hodowlę psów rasowych pod przydomkiem Djuszes. Moje psy odnosiły i odnoszą znaczące sukcesy  w kraju i zagrancą. Zdobyły niezliczoną ilość wyróżnień, w tym także te najwyższe jak Zwycięstwo Świata czy też Europy.
Decyzja o posiadaniu kota rasowego dojrzewała we mnie długo. Szukałem rasy zdrowej, długowiecznej, o miłym charakterze a przy tym kota efektownego. Pewnego dnia w 2008 roku, przeglądając ogłoszenia na rosyjskim portalu, zobaczyłem "małego rysia" - kota rasy kurylski bobtail. To była miłość od pierwszego wejrzenia. I od tego czasu zaczęło się bardzo intensywne poznawanie rasy. Najpierw czytając wszelakie dostępne informacje na rosyjskich stronach, a później nawiązując bezpośredni kontakt z hodowcami tej rasy w Rosji. Czym więcej dowiadywałem się o tej rasie, tym stawała się ona coraz bardziej magiczna w moich oczach.
W mojej hodowli od początku postawiłem na jakość. Wszystkie nasze koty są bezpośrednio importowane z kraju pochodzenia rasy, wywodzą się z najstarszych linii hodowlanych. W swoich rodowodach posiadają bardzo cenione koty rasy kurylski bobtail, a także obie nasze kotki są po kocurach aborygenach - koty przywiezione z Wysp Kurylskich.
Pierwsze nasze koty przyjechały w 2013 roku. I tak oto powstała oficjalnie pierwsza hodowla tej rasy w Polsce - Djuszes *PL. Należymy do CAT CLUB FENIKS, który należy do Felis Polonia a ta należy do międzynarodowej organizacji FIFe.
Naszym celem jest hodowla pięknych, zdrowych i doskonale zsocjalizowanych kuryli o przyjaznym charakterze.
Wszystkie nasze koty są pełnoprawnymi członkami naszej rodziny i mieszkają z nami w domu.
Nasza hodowla nie uznaje kurylskich bobtaili w akromelanistycznych barwach - znaczenia point, syjamskie.
mgr inż. Artur Litwa


 
1
111111